Langevoren Rhion

Rok narození: 2009

KHV: 122 cm

Hřebec je zařazen v akceleračním programu (8 b.)

Výkonnost: parkur ZL, drezura Z

Připouštěcí poplatek: 2000,-

Ustájení:

boxové: 100,-/den,

24/7: 80,-/den

 

Tento hřebec byl importován z úspěšného holandského hřebčína Langevoren pana de Kantera. Otec Rhiona hřebec Langevoren Caruso je synem výstavně úspěšného hřebce Langevoren Charlese – např. Nejvyšší šampion na WPCV Show 2004. Langevoren Charles je synem hřebce Langevoren Napels (1989 – šampion tříletých hřebců), který je taktéž otcem matky Rhiona, klisny Langevoren Rachel. Langevoren Napels je syn mimořádně úspěšného hřebce Roman Springlight, který byl v sedmdesátých letech mnohonásobným šampionem Holandska . Roman Springlight přináší do Rhionova rodokmenu z otcovy i matčiny strany mnoho fenomenální Coed Coch krve, z níž nejzajímavější je krev hřebce Coed Coch Madog.

Rhionova matka klisna Langevoren Rachel přináší krev fenomenálního Coed Coch Madog nejen přes svého otce hřebce Langevoren Napels, ale i přes svou matku klisnu Sunwillow Monte Rosa („top price“ klisna na Fayre Oaks Sale v roce 1988). Sunwillow Monte Rosa je dcera šampiona RWS 1954 hřebce Coed Coch Planed, který je syn Coed Coch Madoga. Matka Sunwillow Monte Rosy, klisna Sunwillow Bernina je vnučka dalšího zcela výjimečného hřebce Coed Coch Siaradus, který se stal nejvyšším šampionem RWS v letech 1950, 1951,1952,1953 a 1955, a kromě této excelentní krve je také nositelkou krve Revel.

Langevoren Rhion je hřebec, který do chovu přináší velmi cennou krev Coed Coch a Revel, má zcela korektní stavbu těla, velmi pěknou hlavu, excelentní mechaniku pohybu a příjemný charakter. Hřebec předává výbornou mechaniku pohybu, klidný charakter a ochotu spolupráce. V současné době je Langevoren Rhion připravován jedenáctiletou dívkou pro parkurový a drezurní pony sport. 

 

Veterinární podmínky pro klisny:

1. Průkaz koně (každá klisna musí mít platný průkaz koně)

2. Vakcinace na chřipku (vakcinace na chřipku musí být zapsaná v průkazu dle platných vakcinačních schémat)

3. Infekční anémie koní – EIA (odběr krve - každá klisna musí mít negativní Cooggins test, který nesmí být starší 24 měsíců)

4. Infekční metritida klisen všechny klisny (mimo klisen, které v roce 2019 porodily zdravé hříbě) musí mít negativní stěr v roce 2019